5 Maddede Evlilik Teklifi İçin Yüzük Seçimi Yapma

Yüzükler antik çağlardan bu yana gündelik hayatta konum ve durum belirtmek içinde kullanılmış takılardır. Birçok kültür ve mitolojide yeri olan yüzükler özellikle evlilik ve aşkı kutsamak için kullanılır. Doğu mitolojilerinde aşıkların birbirine sol el yüzük parmaklarında düğümlü iplerden birbirlerine bağlı olduğuna ve insanların sevdiklerini bu sayede bulduğuna inanılırdı. Batı mitolojisinde ise kalbe giden temiz kanın yine sol el yüzük parmağından kalbe gittiğine inanılır ve kalp atışının sevgiliye bağlı olduğunu simgelemek için yüzük bu parmağa takılırdı.

  • Evlilik Teklifi Yüzüğü Nasıl Olmalı?

Hayatınızın en önemli anlarından biri yaşanırken, bu anı özel kılan detaylardan biri de evlilik yüzükleridir. Ömrünüz boyunca aşkınızın bir nişanesi olarak taşıyacağınız bu yüzüğü seçerken hem zarif hem de çoğu kombine uygunluğuyla göze çarpan bir model tercih etmeniz oldukça yararlı olacak ve işinizi kolaylaştıracaktır. Doğru yüzük seçimini yapmak için en büyük ilham kaynağınız ise partnerinizle olan hikayeniz ve stilinizin harmanını yansıtan bir yüzük tasarımı keşfetmek olacaktır.

  • Evlilik Yüzükleri İçin Fiyat Araştırması

Bu noktada kapsamlı bir araştırma yapmanız, bütçenize uygun ve kaliteli bir ürün alırken çok işinize yarayacaktır. Hem bütçenize uygun hem de içinize sinen bir evlilik teklifi yüzüğü bulmak için yaptığınız araştırmalarda çevreci üretim anlayışı gibi tüketici hassasiyetlerinizi ön plana almak ve önceliklerinize karar verip, eleme yöntemiyle ilerlemek sizi doğru seçimlere yönlendirir.

  • Ten Rengine Göre Seçim Yapma

Evlilik yüzüğü seçerken partnerinizin ve sizin saç ve ten renginiz de bir hayli önemli bir noktadır. Alacağınız yüzüğün altın, rose gold ya da gümüş renginde mi olacağı, saç ve ten renkleriniz ile nasıl bir uyum yakalayacağını araştırırken çeşitli evlilik yüzüklerini elemeniz gerekir. Partnerinizin cilt altı tonunu öğrenip ona yakışabilecek renkleri öğrenmeniz ise esasında çok kolaydır. Partnerinizin damarları yeşil renkte ise cilt alt tonu sıcaktır ve genellikle altın ve bronz gibi sıcak renkler ona daha çok yakışmaktadır. Damarları mor-mavi renkte olan kişiler ise soğuk alt tonludur ve gümüş renkli takılar onlar için daha uygundur. Son olarak yeşil – mavi damarları olan nötr cilt alt tonlu bir partneriniz varsa ise rose gold zarafetiyle iyi bir tercihtir.

  • Sevgilinizin Zevklerini Öğrenin

Evlilik teklifi yaparken alacağınız yüzük seçimindeki en önemli faktörlerden biri de, tabii ki partnerinizin zevkleri ve moda anlayışı olmalıdır. Eğer onun zevklerine hitap edecek yüzüğü seçebilirseniz yapacağınız evlilik teklifi çok daha unutulmaz bir hal alacaktır. Partnerinizin zevki hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanın en kolay yolu ise onun tarzını iyice gözlemlemek ve alışverişe çıktığı arkadaşlarının ya da direkt olarak onun ağzını aramaktır. Partnerinizle olan ilişkinizin hikayesini sevgilinizin zevki ile birleştirmek ise yüzüğün anlamına anlam katacaktır.

  • Yüzüğün Bedeninden Emin Olun

Bahsettiğimiz adımları uyguladıktan sonra geriye kalan tek adım seçilen yüzüğün sevgilinizin parmağına uyumlu olmasıdır. Bu nedenle parmak bedenini öğrenmeyi unutmamak gerekir. Küçük farklarla değişme özelliğine sahip olan yüzük bedenleri dikkatli bir şekilde ölçülmelidir. Eğer yapacağınız evlilik teklifi sürpriz bir şekilde olacaksa, partnerinize belli etmeden parmak ölçüsünü almak bir hayli zor olabilir. Bunun için en çok kullandığı yüzüklerden birinin müstakbel eşinize fark ettirmeden ölçüsünü almalı ve evlilik teklifi yüzüğünü alacağınız mağazaya bunu mutlaka iletmelisiniz. Başka bir ölçüm yapma yöntemi ise partneriniz fark etmeden, mesela uyurken, iple parmak bedenini ölçmek olacaktır.

Yorum yap