Altın Zincir Bileklik Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Altın bileklik, hem şık hem de zarif duruşu ile hepimizin gözdesi olan bir takı çeşidi oldu. Takı kutularımızın vazgeçilmezi haline gelen altın zincir bileklik seçimi yapmak, belli noktalarda kafamızı çok karıştırılabiliyor. Günümüz dünyasında gerek yurtiçi gerek yurtdışı birçok markanın yüzlerce modeli varken, aralarından kendinize en uygun bilekliği bulmak gerçekten zor bir hal almış durumda. 

Altın zincir bileklik arayışınızda ilk dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir tanesi altının ayarıdır. Karat olarak da kullanılabilen ayar tabiri, hazırlanan alaşımın saflık derecesini belirtmektedir ve bu, altının kalitesini ve ürünün fiyatını oldukça etkiler. Ürünlerde altının saflık derecesi değişkenlik göstermekte ve altına farklı ham maddelerde de karıştırılmaktadır. 

Altın zincir bileklik alışverişiniz öncesi belirlemeniz gereken bir diğer şey ise, ürünün kullanım amacıdır. Takıyı günlük olarak mı, ya da özel davetlere giderken mi takmak istersiniz? Örneğin eğer cevabınız günlük ise, daha zarif ve gösterişten uzak bir bileklik daha iyi bir seçenek olabilir, tabii hem davetlerde hem de günlük olarak ihtişamlı görünmek isterim diyorsanız, taşlı modellere yoğunlaşabilirsiniz. Sizin zevkiniz, sizin kararınız!


Kıyafetinize Göre Altın Zincir Bileklik Seçimi Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta ya da özel günlerde kullanacağımız takıları, giydiğimiz kıyafetleri tamamlayacak şekilde seçmek kombine bambaşka bir hava katabilir. Birlikte kullanılan elbisenin rengine, modeline veya kumaşına dikkat edilmelidir. Örneğin, bazı durumlarda sade bir elbiseyle zarif bir bileklik uygun olacakken, bazı kıyafetleri tamamlaması için ihtişamlı bir bileklik, kombinin güçlü olmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla, giyeceğiniz kıyafet, kullanacağınız takıları belirlerken gerçekten çok önemli bir unsurdur. 


Ten Renginize Göre Altın Zincir Bileklik Seçimi

Tenimiz, seçtiğimiz elbiseleri ve kendimize yakıştırdığımız saç rengini etkilediği gibi tercih edeceğimiz altın zincir bileklik modellerini de etkileyebilir. Birbirinden farklı birçok model ile satışa sunulan zincir bileklikler farklı estetik anlayışlara sahip insanların kendilerinden bir şey bulabilmeleri amacıyla tasarlanıyor. Herkesin kendine göre bir seçim yapabileceği çeşitlilikte üretilen tasarımlar bu konuda birçok insanı tatmin ediyor. Renkli Chloris ve Malakit gibi taşlarının tasarımlarda kullanılması zincir bilekliklerin farklı zevk sahibi kişilere de hitap etmesine yardımcı oluyor. Kırmızı ve yeşil ağırlıklı renkleriyle göze çarpan bu taşlar tasarımlara başka bir boyut kazandırmış demek yanlış olmayacaktır. Ayrıca, farklı tonlarda altın bileklikler, yahut rose gold, beyaz gibi farklı renkler de artık altın takılarda oldukça fazla kullanılıyor. Taşların yanı sıra, altının tonu ve rengini de ten renginize göre seçerek mükemmel kombine ulaşabilirsiniz. 


Altın Zincir Bileklik Modelleri Nerelerde Bulunur?

Birçok takı üreticisi altın zincir bileklik imal etmektedir. Popüler markaların diğer üreticiler karşısında öne çıktığı takı piyasasında birbirine benzeyen birçok üretici bulunmakta. Kalın zincir bileklik, nazar boncuklu altın zincir bileklik ve beyaz altın zincir bileklik gibi çeşitli bileklik modelleri bulmak mümkün. En çok rağbet gören takılar arasında olan zincir bileklikler, markaların bu doğrultuda çalışmalar yapmasına neden oluyor. Yeni tasarım ve hikayeleştirme çalışmalarıyla ünlü takı markaları kadınların bu talebine karşılık vermeye çalışıyorlar. Bu sektörde ulaşılabilecek çoğu üretici altın zincir bileklik modelleriyle aradığınız takıyı size sunabilir. Fakat bünyesindeki tasarımcılar sayesinde hikayesi olan tasarımlar üretmeyi kendine motto edinen markaların diğer markalara nazaran öne çıktığı söylenebilir.

Altın Zincir Bileklik Hangi Kola Takılır?

Tıpkı bir saatin hangi kola takılacağına karar vermek gibi altın zincir bileklikler de hangi kola takılmalı diye bir soru oluşabilir. Dünya nüfusunun önemli bir kısmı sağlaklardan oluşmakta. Bu durumda, çoğu insan bilekliği sol eline takmayı tercih edebiliyor. Ancak tabii ki, bu durum herhangi bir kurala tabi değil. Tıpkı kol saatinde olduğu gibi altın zincir bilekliklerde de yalnızca bir kolda kullanılır gibi bir düşünce oluşmuş olabilir. Elbette böyle bir durum da yok. Kendi tercihiniz ve kendi kullanım konforunuza göre altın zincir bilekliği istediğiniz kolunuzda kullanabilirsiniz. Ayrıca, son dönemde saati taktığımız kolumuza birkaç tane daha bileklik eklemek çok popüler ve şık bir duruşa sahip. Tarzınıza zenginlik katacak bu kombini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Yorum yap