INTO THE WOODS BY ERDEM AKAN

Yoğun şehir ve iş hayatının insanları doğadan her an daha fazla uzaklaştırdığına inanan tasarımcı, doğayı günlük hayatımızın içinde konumlandırmanın yollarını arıyor. Özgün tasarım yaklaşımı ile orman gezisinde topladığı ağaç dalı, yaprak, mantar, sukulent gibi parçalardan ilham alan Erdem Akan, Rúnda’nın sürdürülebilir felsefesinden yola çıkarak doğadan organik ve amorfik doku ve formları yüzük, kolye, küpe, bileklik tasarımlarına geometrik bir tasarım diliyle yansıtıyor. Ağırlıklı olarak kadın tasarımlarının yanı sıra marka tarihinde ilk kez sunulan erkek takıları, Rúnda’nın eşsiz el işçiliğiyle hayata geçirildi. Erdem Akan X Rúnda iş birliğiyle ortaya çıkan “Into The Woods” koleksiyonu, zamansız tasarımlarla uzun yıllar kullanılabilecek parçalardan oluşuyor.

ELEGANCE KOLEKSİYONU

İnci, doğadan ve okyanustan aldığı sadelik ve kusursuzluğuyla asırlardır güzelliğin, asaletin ve masumiyetin simgesi olmuştur. Her kültürden kadının geçmişten beri kullandığı “taşların kraliçesi” olarak tanımlanan inci; M.Ö. 5. yüzyıldan beri dekoratif öğe olarak kullanılıyor. Eski Roma ve Antik Yunan’da soylu kadınların statülerini gösteren incinin güç ve huzur verdiğine, yatıştırıcı etkisi olduğuna, takan kişinin sanatsal ve sezgisel yanını ortaya çıkardığına inanılıyor. 2023 yılının ilk koleksiyonu olarak ELEGANCE sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

ACHATES KOLEKSİYONU

Tüm güzelliği ve sayısız renkleriyle mest eden Akik taşı, dengeyi ve geometrinin harmonisiyle doğada bulunan gücü temsil eder. Gün doğumunun ruhumuza işlendiği duygu ve doğanın büyülü manzarası koleksiyonumuzun ilham kaynakları olarak yer alıyor. O görkemli gün batımı… Onun sarsılmaz seremonisi ve ağızları açık bırakmaktan asla vazgeçmeyen anlık izlenimleri… Rúnda olarak, doğayla harmanlanan her bir anı, yaşanmışlıklarımız ve insanlığın sevgisini ve gücünü yayma misyonuyla uyumlandırdık. Sanatta da tıpkı doğada olduğu gibi, insan deneyiminin en belirgin mistik gücünü gözler önüne seren, Akik taşının dengeleme hareketinden ilham alan parçalar ve altın saat şimdi sizlerle.

TIMELESS KOLEKSİYONU

Etrafınızı gerçekten, bütün bir farkındalıkla hissettiğiniz anlara doğru bir yolculuğa çıkın. Zamansız hissettiren anlara. Doğa, içerisinde var olan düzen, ahenk ve harmoniyle insanın iç dünyasındaki yansımaları oluşturur. İşte bu yüzden o zamansızlık hissi tüylerimizi ürpertir. Derin sırlar bir anda çözülüverir. Duygularımızın da kendi evrenleri vardır, uçsuz bucaksız duygularımız doğanın hazzıyla yoğun bir şekilde hissedilir. Farkındalık, yaşamın şifrelerinin çözümlenmesi ve hazzın hissi… Anları yeniden keşfedin, doğanın özel deneyimine tanıklık edin. Çünkü doğanın zamansızlığına tanık olan herkes sonsuzluğa ulaşabilir… Yaşadığınız durumun yansımasını bazen tek bir fotoğraf karesiyle tamamlayabilirsiniz. Bazen hafızaya meydan okuyacak küçük bir nesneyle… Bizlerse sanatsal dokunuşlarla hazırlanan, zamansız tasarımları sizlere sunuyoruz.

ENDLESS KOLEKSİYONU

Doğanın sonsuz varoluş dengesi mükemmel bir döngü içerisinde kendini yeniler. Bu kusursuz mimarinin ve yeniden doğuşun temsili olan yeşil tonları ve Malahit taşının pozitif aurası bizlere esin kaynağı olarak koleksiyonumuzun çıkış noktası olmuştur. Runda olarak bu koleksiyonumuzun sürdürülebilirlik ilkesi ile doğanın ana rengi olan yeşili; ruhunuza bir ayna tutarak yaşamın sonsuz dengesini hayata dâhil edebilmektir. 

HARMONY KOLEKSİYONU

Doğadaki geometrinin maddi özü, melodiyi oluşturan parçaların armonisi gibidir. Parçaların tamamlayıcı ritmi yelpazeyi besleyerek eserin dinamikliğini oluşturur. Zamansız minimal tasarımlar, birbirleriyle uyum sağlayarak doğadaki geometrik dengeyi yansıtır. Armoni sayesinde her bir parça birleşerek tasarıma adeta bir melodi gibi fısıldar. Doğanın gizemli melodisinden ve onun ortaya çıkardığı benzersiz güzelliklerden ilham aldık. Harmony Koleksiyonu, doğanın kendi döngüsü içinde çıkardığı eşsiz tınıların bir yansıması olarak şimdi sizlerle buluşuyor.

HELIOS KOLEKSİYONU

Güneş, medeniyetler tarihinde yaşamın en büyük kaynağı olarak görülmüş. Gecenin karanlık dehşetinin ardından şafakla birlikte yeryüzünü aydınlatan güneş, insanlar için umut olmuş ve gün ışığı yaşamın kaynağına dönüşmüş. İnsanlık tarihi boyunca doğum, yaşam, ebedilik ve kutsal bir gücün sembolü olarak görülen güneş, herkes için bir merak konusu olmuş. Medeniyetler güneşi kutlamak ve onurlandırmak için methiyeler dizmiş hatta anıtlar inşa etmiş. Böylece tarih boyunca her alanda insanlığa ilham perisi olmuş. Güneşin kadim tarihi ve günümüz hayatındaki etkin rolü bizleri derinden etkiledi, Helios Koleksiyonu, evrenin gizemli sembolünden aldığımız bu ilhamla ortaya çıkmıştır.

MOONLIGHT KOLEKSİYONU

İnsanoğlu, yaratılıştan bu yana ayın evreleri ile derin bir bağlantı içindedir. Var olduğu her dönemde ayın rehberliğini ve mistik özelliklerini arzulamış, kendilerine yol çizmişlerdir. Ayın ilk evresiyle başlayan bir aylık döngüsü, sunduğu muhteşem görsel şölen ile her gece insanları etkilemiştir. Ruh bilimine bile ışık tutan bu döngüler insanlar tarafından tamamen özümsenmiştir ve pek çok olay bu döngüler üzerinden açıklanmıştır. En karanlık anlarda bile bize yol gösteren muhteşem değişimi ve gecenin ortasında gökyüzündeki parlak varlığı ile Moonlight Koleksiyonumuza ışık tutmuş, bizlere ilham kaynağı olmuştur. Ayın evrelerinin yaşam dolu enerjisi şimdi Runda’nın Dünyası’nda.

CHLORIS KOLEKSİYONU

Tüm diyarlarda çiçek perisi olarak tanınan Chloris, mitolojide çiçeklerin ve baharın tanrıçası olarak bilinir. Bahar döneminin tüm güzel renkleri ve çiçekleri Chloris'in armağanıdır. Tanrıça Chloris, tüm ağaçları çiçeklendirir ve her biri onunla birlikte etrafa güzellik saçar. Hayatın büyüleyici formlarını ve ideal güzelliğin kaynağına giden yolu gösterir, ruhlara ilham verir. İnsanlık tarihinde bahar, hayatın ve yeni başlangıçların sembolüdür. Yeniden yeşeren dallar, renk renk açan ovalar ve baharın gelişi... Chloris, armağanlarıyla yeni koleksiyonumuzun ilham perisi olmuştur. 

TAROT KOLEKSİYONU

Hayatın sırlarını kavramsal simgelerle açıklayan tarot kartları, insanlık tarihinin kadim yıllarına kadar uzanan mistik bir kökene sahiptir. Varlığa, yokluğa, umutlara, hüzünlere ve insana dair, yaşama dair tüm özel deneyimlere ışık tutar. Bugün bile pek çok topluluk tarafından kullanılan tarot kartları, farklı coğrafyalarda farklı inanışlarla hayat bulur. Semboller ve temsil ettikleriyle insanların ruh hallerine ve yaşanmışlıklarına ayna tutar. Runda’nın yeni koleksiyonu Tarot, takı tasarımları üzerinden sembollerin derin sırlarını gün yüzüne taşıyor. Derinlerdeki duygularınıza dokunacak kartları keşfedin.